Pierwszy taniec weselny - dlaczego warto zapisać się na kurs?

Lifestyle

01-10-2021

Wyjątkowym elementem każdego wesela jest pierwszy taniec świeżo zaślubionej pary. Wszyscy zaproszeni goście, w tym rodzina, gromadzą się, aby to zobaczyć i uwiecznić na filmikach bądź zdjęciach. Niektórzy z pewnością nie będą kryć łez wzruszenia! 

To naturalne, że dla wielu par młodych może być to dosyć stresujące doświadczenie, dlatego, aby zyskać pewność, że wszystko będzie wyglądać dobrze, warto zapisać się na kurs tańca. Odpowiednie kursy, można znaleźć, wpisując w wyszukiwarkę np. pierwszy taniec kraków

Dlaczego warto wybrać się na kurs tańca dla par narzeczeńskich?

Pierwszy taniec weselny - dlaczego warto zapisać się na kurs?

Każdy z nas ma różne predyspozycje. Niektórzy zdają sobie sprawę, że nie mają poczucia rytmu, lub narzekają na swoją koordynację ruchową i obawiają się, że będą deptać po palcach partnerce/partnerowi. Spokojnie, każdy się kiedyś uczył! Instruktor w szkole tańca cierpliwie nauczy was klasycznych kroków, a następnie ułoży choreografię w pełni dopasowaną do waszych możliwości. 

Wspólna nauka tańca da Wam nie tylko umiejętności. Przede wszystkim zyskacie pewność siebie, tak nieocenioną jeżeli mowa o wszelkich występach przed publicznością — a bez wątpienia pierwszy taniec można do takich zaliczyć. 

Na takowy kurs warto wybrać się odpowiednio wcześniej, aby móc na spokojnie przyswoić oraz potrenować taneczne ruchy, oraz oswoić się z nimi. Nie zaleca się odkładania tanecznych lekcji na ostatnią chwilę.

Jest jeszcze jeden istotny atut zapisania się na naukę tańca. To jest właśnie czas zarezerwowany dla was. Zapewne, macie dużo na głowie, ale taneczna lekcje możecie potraktować jako randkę i sposób na wspólny relaks po dniu pełnym obowiązków. Podejdźcie do tego na luzie, włóżcie wygodną odzież, uśmiechnijcie się do siebie, bacznie słuchajcie instruktora, ale pamiętajcie, aby dobrze się bawić. 

Bonusem, takiej formy aktywności będzie poprawa kondycji jak i postawy. 

pierwszy taniec kraków i inne miasta

Decyzja o zapisaniu się na narzeczeński kurs tańca zapadła? Znakomicie. Teraz przed wami wybór odpowiedniej szkoły tańca. Najpierw, należy namierzyć szkoły tańca, które w swojej ofercie mają ten rodzaj lekcji. Najprościej będzie je znaleźć, wpisując np. „pierwszy taniec kraków” (podmieńcie miasto w zależności od tego, jaka lokalizacja Was interesuje). 

Wejdźcie na ich strony internetowe, czy profile na mediach społecznościowych (często udostępniają filmiki z zajęć bądź konkursów), zadzwońcie, aby porozmawiać i dowiedzieć się więcej.  Jeżeli niedawno byliście na ślubie Waszych znajomych i zachwycił was ich taniec, dobrze jest zapytać, czy mogą polecić jakiegoś instruktora. 

Przede wszystkim, nie bójcie się swojego braku umiejętności — instruktorzy są tam po to, aby wszystkiego Was nauczyć. Już po kilku lekcjach sami możecie być zaskoczeni, jak wielkie zrobiliście postępy i że kroki, które początkowo były trudne do zapamiętania, obecnie wykonujecie intuicyjnie. 

Pierwszy taniec i związane z nim emocje pamięta się do końca życia, a i jest to moment, którego z niecierpliwością wyczekują członkowie rodziny. Kurs pomoże nie tylko opanować nowe ruchy, ale i tremę, dzięki czemu wypadniecie doskonale. 

Podobne artykuły