Systemy CRM - - jakie korzyści się z nimi wiążą?

Praca i biznes

26-07-2021

Zabieganie o nawiązywanie dobrych relacji z kontrahentami powinno być kluczowe dla każdego właściciela firmy. Samo generowanie zysków nie może przysłaniać innych, równie istotnych kwestii, Pomagają w tym niewątpliwie systemy CRM, dzięki którym kształtowanie i utrzymywanie dobrych stosunków jest o wiele prostsze.

Systemy CRM - - jakie korzyści się z nimi wiążą?

Systemy CRM – jaki wybrać?

Najważniejsze jest to, że drogi CRM nie jest konieczny, te tańsze również doskonale spełnią swoją rolę. Podobnie jak darmowe – na rynku dostępne są bowiem także takie. Rozwinięcie skrótu CRM to nic innego jak Customer Relationship Management, a głównym założeniem jest pielęgnowanie indywidualnych relacji z odbiorcami. Przy czym bierze się pod uwagę przede wszystkim takich, którzy mogą zostać nimi na dłużej, niekoniecznie raz na jakiś czas. Zasadniczo wspomniany system CRM przynosi korzyści na dwóch płaszczyznach: strategicznej oraz operacyjnej. Zastosowanie systemów CRM poleca się głównie przedsiębiorstwom, których głównym celem jest zapewnianie klientom najwyższego poziomu obsługi. Zaletą takich rozwiązań jest łatwość dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdej firmy.

Które systemy CRM są najlepsze?

Zgodnie z powyższym wyróżnia się systemy płatne oraz darmowe, z każdym z tych rodzajów związane są zarówno wady, jak i zalety. Dla jednej firmy niektóre funkcje są całkowicie niezbędne, dla innych natomiast wręcz przeciwnie. Dlatego właśnie każdy wybór jest indywidualny i podejmuje się go po  dokładnej analizie potrzeb. Darmowe opcje są w większości przypadków wystarczające, więc od nich powinno się zacząć. Przykładem jest SugarCRM, której darmowa wersja ma nieco mniej opcji, ale często są one wystarczające. Znajduje się tam między innymi możliwość obsługi spersonalizowanego panelu, powiązania w zakresie niektórych elementów. Nieco podobnie wygląda korzystanie z VTiger, w przypadku którego istnieje możliwość korzystania z pakietów MS Office, MS Outlook i Mozilla. Kolejnymi propozycjami są SuiteCRM, OpenCRX i Fat Free CRM. Ostatni sprawdzi się doskonale w niewielkich firmach, które dopiero rozpoczynają działalność.

Podobne artykuły