Praca zdalna - jak Polacy radzą sobie na home office?

Informacje z Polski

27-12-2020

Z powodu pandemii koronawirusa bardzo wielu Polaków pracuje na home office. Obecnie w naszym kraju coraz to więcej firm, a także urzędów stosuje tak zwany rotacyjny model pracy, to znaczy część pracowników pracuje zdalnie, część stacjonarnie. Warto także zauważyć, że istnieje również wiele przedsiębiorstw, które to system pracy zdalnej utrzymują niezmiennie od marca (w takich przedsiębiorstwach nawet 90% osób wykonuje swoje obowiązki w sposób zdalny).

Jak wygląda sytuacja z pracą zdalną w Polsce?

Zgodnie z informacjami pochodzącymi z Głównego Urzędu Statystycznego na koniec czerwca bieżącego roku zdalnie pracowało 10% wszystkich zatrudnionych w Polsce osób. Najwięcej pracowników pracowało zdalnie w regionie warszawskim. To właśnie tutaj, co piąta osoba wykonywała swoją pracę na home office. Obecnie w biurowcach możemy zaobserwować coraz mniej osób, a wszystko to, dlatego, że praca na home office w wielu przypadkach w czasach pandemii sprawdza się bardzo dobrze.

Praca zdalna - jak Polacy radzą sobie na home office?

Jak Polacy radzą sobie na home office?

Można powiedzieć, że Polacy poniekąd przyzwyczaili się już do pracy na home office. Na początku taki rodzaj pracy budził wśród niektórych osób pewne obawy. Jak wiadomo nie każdy lubi zmiany. Wiele osób miało również obawy, co do tego jak to wszystko uda się zorganizować. Obecnie pod względem organizacyjnym praca zdalna przeprowadzana jest bardzo dobrze. Wielu pracowników nauczyło się już jak skutecznie komunikować się na odległość i to zarówno ze swoimi współpracownikami, kontrahentami, jak i klientami oraz tego jak prawidłowo zdalnie wykonywać swoje obowiązki tak, aby efekty działań były jak najbardziej wydajne. Należy również podkreślić, że większość firm dba o to, aby pracownicy mieli dostęp do niezbędnych narzędzi potrzebnych do wykonywania pracy w sposób zdalny. Przedsiębiorstwa starają się o to, aby jak najlepiej dostosowywać się do stale zmieniającej się sytuacji panującej w naszym kraju. Dlatego też na chwilę obecną praca na home office jest dla Polaków o wiele mniejszym wyzwaniem niż na samym początku rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce.

Podobne artykuły