Jak wyczyścić nagrobek? Najlepsze preparaty do czyszczenia nagrobków.

Lifestyle

14-10-2021

Czyszczenie nagrobku, szczególnie gdy rzadko mamy możliwość to zrobić, może się okazać nie lada wyzwaniem. Przede wszystkim jesienny czas mocno daje w kość osobom lubiącym porządek i pragnącym, aby groby ich bliskich zawsze zachwycały czystością. Sprzątanie nagrobka oraz tego, co znajduje się dookoła niego to pewnego rodzaju sposób wyrażenia troski. Dbamy o to, aby zmarła osoba była godnie upamiętniona, a miejsce spoczynku jest tego wyrazem. Jeżeli właśnie się przygotowujesz to uprzątnięcia grobu dobrze trafiłeś! Poniżej odnajdziesz kilka sposobów na łatwe i efektywne posprzątanie go.

Sprawdzone sposoby na wyczyszczenie nagrobka

Odpowiednio dobrane preparaty do czyszczenia nagrobków są całym sekretem tego, jak je szybko i skutecznie wyczyścić. Jednak zanim przejdziesz do nakładania płynów, rozpocznij od zdjęcia wszystkich ozdób oraz zniczy z grobu, a następnie pozamiataj płytę oraz chodnik dookoła. Oczywiście stare wkłady do zniczy i zepsute stroiki wyrzuć, natomiast znicze uzupełnij nowymi wkładami. Po takim ogólnym oczyszczeniu przestrzeni możemy przejść do dokładnego sprzątania.

Pamiętaj, aby preparat do czyszczenia nagrobka dobrać do materiału, z którego został wykonany. Dotyczy to również narzędzi, którymi będziesz go czyścić bądź polerować. Przy płytach wygładzanych uważaj, aby nie użyć zbyt mocnego narzędzia, które spowoduje porysowanie lub zmatowienie powierzchni. Natomiast przy płytach z kamienia chropowatego zastosuj szczotki bądź inne narzędzia, które pozwolą ci na dokładne oczyszczenie szpar między kamyczkami.

Jak wyczyścić nagrobek? Najlepsze preparaty do czyszczenia nagrobków.

Najlepszy środek do czyszczenia nagrobków

Największą zmorą w trakcie czyszczenia nagrobków są pozostałości po liściach, ale również różnego rodzaju naloty, które pokrywają płytę. Zwykła woda nie jest w stanie sobie poradzić z dokładnym zmyciem tego typu zabrudzeń. Najlepiej wybrać środek, który został dostosowany do usuwania takich zanieczyszczeń. Przykładowo możesz zastosować płyn do mycia i pielęgnacji nagrobków Mill Clean, który nadaje się do czyszczenia płyt nagrobnych zrobionych z marmuru, granitu, kamienia lub betonu. Poręczna forma sprayu ułatwi ci czyszczenie grobu. Preparat do czyszczenia nagrobków może również przyjąć formę pasty, tak jak w przypadku pasty do kamienia polerowanego marki Minos. Jeżeli forma stałej pasty ci nie odpowiada, odnajdziesz również ten sam produkt w wersji płynnej. Została do niej dodatkowo dołączona ściereczka, która ułatwi ci polerowanie. Gdy płyta zostanie całkowicie oczyszczona, przyszedł czas na polerowanie. Wybierz do niego płyn przeznaczony do polerowania różnego rodzaju nawierzchni nagrobków marki Minos.

Podobne artykuły