Wykorzystywanie poręczy do pompek w domowych treningach

Rozrywka

27-04-2021

Kalendarzowa wiosna jest doskonałym pretekstem do rozpoczęcia treningów, które nie tylko dotlenią cały organizm, ale wpłyną także na ogólne samopoczucie. Zamknięte siłownie nie powinny być pretekstem do zaniechania ćwiczeń różnego rodzaju. Wiele z nich można wykonywać w domu, wystarczy tak naprawdę mata oraz butelka z wodą do picia. W sieci dostępnych jest całe mnóstwo filmików z gotowymi planami treningowymi.

Wykorzystywanie poręczy do pompek w domowych treningach

Ćwiczenia w domu

Do ćwiczeń w domu niezbędne są przede wszystkim chęci i silna wola, aby nie zniechęcić się po pierwszym zmęczeniu. Do treningu w warunkach domowych tak naprawdę nie jest potrzebna szczególnie duża przestrzeń. Wiele ćwiczeń można wykonywać swobodnie, na małej powierzchni. Dzięki poszczególnym ćwiczeniom możliwa staje się zmiana wyglądu. Chyba każdy chce zrzucić na lato kilka nadprogramowych kilogramów i wyrzeźbić nieco mięśnie. Tym bardziej, że przedłużanie lockdownu nie sprzyjało podejmowaniu jakichkolwiek aktywności fizycznych. Teraz jednak nadszedł idealny czas, by to zmienić, a zarysowane i widoczne mięśni brzucha są najlepszym wynagrodzeniem całego ponoszonego trudu. Poza wyszczupleniem brzucha osiąga się ponadto stabilizację ciała i prawidłową postawę. Najbardziej popularnymi ćwiczeniami dającymi takie efekty są niezastąpione brzuszki. Powinno się je wykonywać na koniec każdego treningu, początkowo niewielka ilość powtórzeń, ale z każdym dniem przydatne jest dokładanie kolejnych. Ponadto warto wypróbować wykonanie nożyc, planka lub świecy, z którą większość miała zapewne do czynienia w czasach szkolnych. Same mięśnie brzucha nie wystarczą, dlatego kolejną partią ciała do wyćwiczenia powinny być ramiona. Najlepiej ćwiczy się je pompkami - znane są chyba każdemu, nie tylko sportowcom.

Poręcze do pompek – czy warto je mieć?

Do wykonywania ćwiczeń w domu przydadzą się między innymi poręcze do pompek, ale służące również do innych aktywności. Główną funkcją wspomnianych produktów jest wzmocnienie mięśni klatki piersiowej oraz brzucha. Może być stosowane przez kobiety i mężczyzn, kwestią pozostaje jedynie dobór odpowiedniego modelu. Pompki w wersji podstawowej, powszechnie znanej zbędne są jakiekolwiek narzędzia. Jednak wykonując je regularnie, zauważając pierwsze efekty i większą wytrzymałość można podjąć próby ćwiczeń w nieco innej formie. Do takich należą na przykład pompki szwedzkie lub ćwiczenie polegające na unoszenie nóg w zwisie. To tych czynności jak najbardziej przydatne mogą okazać się poręcze do pompek. Są to produkty bardzo wytrzymałe i wykonane z niezawodnego materiału. Ponadto zapewniają stabilność i bezpieczeństwo osobie, która ćwiczy z ich wykorzystaniem. Świadczy o tym zastosowanie do ich wykonania stal, lakierowanie gwarantuje nierdzewność i efektowny wygląd. Kolejną cechą charakterystyczną poręczy do pompek jest możliwość dostosowania pod względem wysokości, którą w każdym momencie można zmienić. Akcesoria bez problemu przechowuje się w domu, nie zajmują dużo miejsca, nie niszczy także podłóg, w większych modelach w tym celu zastosowano nawet specjalne stopki.

Podobne artykuły