Jak dbać o długie włosy?

Lifestyle

15-10-2021

Długie włosy to marzenie wielu osób. Piękne, lśniące pukle potrafią niesamowicie korzystnie wpłynąć na nasz wizerunek i dodać nam pewności siebie. Długa fryzura będzie zawsze wyglądać modnie i atrakcyjnie, bez względu na zmieniające się trendy, dlatego jest tak uniwersalna i pożądana. Dużym plusem dłuższych włosów jest także ilość różnorodnych fryzur, jakie możemy z nich wyczarować. W zależności od Twojego humoru, okazji i czasu, jakim dysponujesz możesz nosić cudne fale, eleganckiego koka, awangardowe warkoczyki lub zwykłego kucyka. Dzięki dodatkom, jak opaski, gumki i spinki możesz nadać włosom dowolnego charakteru i nigdy nie nosić nudnych fryzur. Warunkiem, by nasze włosy robiły wrażenie jest to, że muszą być zdrowe. Proste? Niby tak, ale jednak wiele z nas ma z tym problem.

Chroń przed mechanicznym niszczeniem

Niestety, czym dłuższe włosy, tym bardziej podatne są one na zniszczenia. Jednym z naszych głównych grzechów jest używanie kiepskiej jakości szczotek do włosów i nieprawidłowe ich rozczesywanie. Przyrządy do włosów powinny być najwyższej jakości, a włosie najlepiej naturalne lub nylonowe. Czesanie należy rozpoczynać od końcówek, a nie od nasady, ciągnąc na siłę w dół. W ten sposób narażamy się na pourywanie całego mnóstwa zdrowych włosów. Używając siły, osłabiamy też cebulki włosowe, co tragicznie wpływa na kondycję naszej fryzury. Gdy włosy są już rozczesane partiami, należy przeczesać też skalp, żeby dotlenić skórę i zapewnić jej korzystny masaż. Przydatne akcesoria do rozczesywania znajdziesz na wyczesani.com.

Odpowiednia pielęgnacja

Jest to bardzo ważne, jeśli nasze włosy mają być naszą wizytówką. Trudno jest tu wskazać jeden produkt, gdyż kluczem do sukcesu jest dobranie kosmetyków do włosów do naszych potrzeb. Coś, co sprawdza się u koleżanki, niekoniecznie musi sprawdzić się u Ciebie. Zawsze warto opierać się o kosmetyki z naturalnymi składnikami oraz tymi najlepiej przebadanymi. Odpowiednia pielęgnacja to przede wszystkim systematyczność i regularność. Niestety, maska nałożona od czasu do czasu nie pozwoli nam nawilżyć naszych włosów odpowiednio i zadbać rzetelnie o ich kondycję. Postaraj się wyrobić w sobie nawyki, które w rzeczywistości nie wymagają wcale dużo czasu, musza być jedynie wykonywane regularnie. Używając systematycznie profesjonalnych szamponów i odżywek z wyczesani.com zapewnisz swoim włosom wszystko, czego potrzebują.

Jak dbać o długie włosy?

Czego używać do pielęgnacji

Podstawą jest dobry szampon. Po pierwsze musi być on dostosowany do potrzeb zarówno naszej skóry na głowie, jak i naszych włosów. Każda z nas ma włosy o innej porowatości, mniej lub bardziej przetłuszczające się i szampon musi na te potrzeby odpowiadać. Dobry szampon jest też szalenie ważny w profesjonalnych gabinetach fryzjerskich, dlatego koniecznie sprawdź, co do zaoferowania ma hurtownia fryzjerska w Gdyni wyczesani.com. Poza doskonałymi szamponami znajdziesz tu także odżywki i maski, dostarczające Twoim włosom najlepszych i sprawdzonych składników. Ty musisz jedynie systematycznie używać ich, by cieszyć się zadbanymi i zdrowymi włosami.

Podobne artykuły