W jaki sposób możemy monitorować jakość powietrza w swojej okolicy?

Informacje z Polski

29-05-2021

Warto mieć na uwadze to, że jakość powietrza w wielu polskich miastach nie jest najlepsza i pozostawia wiele do życzenia (szczególnie w sezonie grzewczym). Smog w Polsce nadal stanowi poważny problem. To właśnie z powodu zanieczyszczonego powietrza w naszym kraju, co roku umiera wiele tysięcy osób. Dlatego edukacja i zwiększanie świadomości na temat smogu są tak ważne i potrzebne. Pamiętajmy, że jeżeli chcemy uchronić się przed negatywnymi skutkami smogu zadbajmy o to, aby na bieżąco monitorować jakość powietrza w swojej okolicy. Dlaczego jest to aż tak istotne? Jak możemy tego dokonać?

Dlaczego warto monitorować jakość powietrza w miejscu swojego zamieszkania?

Posiadanie aktualnej wiedzy o poziomie zanieczyszczeń to dla nas szansa na to, aby uchronić siebie i swoich bliskich przed szkodliwym działaniem smogu. A należy podkreślić, że naprawdę jest się, przed czym chronić. Smog przyczynia się do rozwoju wielu niebezpiecznych chorób. Niewskazany jest nawet krótkotrwały kontakt ze smogiem. Zanieczyszczone powietrze szczególnie szkodliwe jest dla dzieci, kobiet w ciąży, osób starszych i alergików. Dlatego też dobrze jest zaznaczyć, że nie zawsze spacer na powietrzu z niemowlęciem lub małym dzieckiem będzie pozytywnie wpływał na zdrowie maluszka. W dzisiejszych czasach warto być świadomym niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą oddychanie zanieczyszczonym powietrzem, a dzięki temu, że na bieżąco będziemy monitorować jakość powietrza będziemy w stanie podejmować rozmyślne decyzje, co do aktywności na zewnątrz. Czasami jakość powietrza może zmienić się w przeciągu kilku godzin, dlatego spacer możemy przełożyć na korzystniejszy czas. Jak więc widać dobrze jest znać aktualne dane o poziomie zanieczyszczenia w swojej okolicy. Zdecydowanie lepiej jest, bowiem zapobiegać niż leczyć.

W jaki sposób możemy monitorować jakość powietrza w swojej okolicy?

W jaki sposób możemy kontrolować poziom zanieczyszczeń powietrza w naszej okolicy?

Jeżeli chcemy sprawdzić stan powietrza możemy zrobić to za pomocą map Airly. Wiele osób chętnie pobiera na swój telefon także aplikacje mobilna Airly. Dzięki mapom i aplikacji Airly możemy w prosty i szybki sposób monitorować jakość powietrza w swojej lokalizacji. Za aktualny pomiar danych odpowiadają czujniki jakości powietrza firmy Airly. Wyniki z nich uzyskiwane są wiarygodne i dokładne. Warto, więc zdecydować się na zakup takiego urządzenia.  Należy podkreślić, że sensor firmy Airly jest prosty w instalacji, a wyniki jego pomiarów są na bieżąco weryfikowane. Dane z takiego sensora możemy sprawdzić nie tylko na interaktywnej mapie Airly i aplikacji mobilnej Airly, ale także za pośrednictwem specjalnego panelu klienta. Ponadto należy dodać, że korzystając z czujnika jakości powietrza Airly zyskujemy dostęp nie tylko do danych o kluczowych składnikach zanieczyszczenia powietrza, ale także informacje na temat aktualnej temperatury, wilgotności i ciśnienia w naszej okolicy. Firma Airly dysponuje różnymi modelami sensorów oraz posiada oferty skierowane zarówno dla osób indywidualnych, jak i klientów korporacyjnych i samorządów.

Podobne artykuły