Jakie aplikacje na telefon warto zainstalować?

Lifestyle

22-02-2021

Codzienne funkcjonowanie w domu i pracy jest maksymalnie ułatwione poprzez posiadanie smartfona i stałego dostępu do Internetu. Trudno wyobrazić sobie wykonywanie poszczególnych czynności bez urządzeń elektronicznych. Byłoby to szczególnie trudne w czasach pandemicznych, które od niemal roku wymuszają na społeczeństwie przystosowanie do nowych zasad. W wielu sprawach pomocne są różnego rodzaju aplikacje, które mają wiele niezbędnych funkcji.

Jakie aplikacje na telefon warto zainstalować?

Pomoc aplikacji w codziennych czynnościach

Wszechobecny pośpiech jest dla ludzi złym doradcą, ale nie można się go pozbyć. Istnieje jednak możliwość radzenia sobie z jego skutkami każdego dnia. W natłoku obowiązków zdarza się zapomnieć o ważnych sprawach, dlatego wskazane są różnego rodzaju aplikacje na telefon. Na przysłowiowy pierwszy ogień idzie TickTick, czyli telefoniczna lista zadań do wykonania. Jest to maksymalnie unowocześniony planer, który nie pozwala zapominać o ważnych rzeczach. Sprawdza się ona jako lista zakupów oraz okresie bożonarodzeniowym, kiedy każdy gorączkowo poszukuje pomysłu na prezent dla bliskich osób. Aplikacje na telefon mogą również stanowić źródła niekończących się inspiracji dla podróżników. Można w niej oznaczyć dotychczas odwiedzone miejsca, oraz te, do których dopiero ma się zamiar wyjechać. To również sposób na dzielenie się relacjami z podróży, które później stanowią idealny rodzaj pamiątek na całe życie. Wśród pożytecznych aplikacji na telefon, znajdą się również takie, które docenią wielbiciele sztuki. Odwiedziny w muzeum nie muszą być wcale nudne. Jeżeli jakiekolwiek dzieło robi na odwiedzających wrażenie i jest się ciekawym historii jego powstania – można pobrać aplikację Magnus. Jest ona dedykowana wyłącznie dla urządzeń z zainstalowanym systemem iOS.

Aplikacje, które warto pobrać

W sklepach z aplikacjami nie brakuje tych przeznaczonych dla miłośników muzyki. Chodzi tutaj głównie o funkcje, które nie ograniczają się jedynie do słuchania ulubionych utworów. Niejednokrotnie zapewne każdy spotkał się z sytuacją, gdy nieznana piosenka nie może wyjść z pamięci. Jedynym problemem z jej odszukaniem jest na przykład brak tytułu. Pomocna okaże się aplikacja na telefon w postaci Shazam. Wystarczy przyłożyć urządzenie do radia, w odpowiedzi na wyświetlaczy pojawia się tytuł utworu oraz informacje na temat wykonawcy i autora tekstu. Listonic jest kolejnym narzędziem, dzięki którem robienie zakupów zajmuje znacznie mniej czasu, gdyż nie poświęca się go na szukanie w czeluściach pamięci listy. Aplikację można pobrać na każdy telefon, niezależnie od zainstalowanego systemu. Kolejnymi aplikacjami, na które warto zwrócić uwagę są te dedykowane kierowcom, osobom lubiącym gromadzenie zdjęć oraz amatorom kart lojalnościowych. Z tymi ostatnimi wiążą się różne profity. Przybierają na przykład postać regularnych i opłacalnych promocji. Mowa oczywiście o aplikacji Stocard, która zgromadzi w jednym miejscu wszystkie posiadane karty. W mobilnych aplikacjach można gromadzić przeróżne dane, w tym niezbędne do logowania hasła i loginy. Korzystając z takich aplikacji, należy mieć na względzie odpowiedni poziom zabezpieczenia całego telefonu.

Podobne artykuły