Czy warto zamawiać sushi na wesele?

Lifestyle

05-07-2021

Pary młode, które pragną, by ich wyjątkowy dzień zaślubin był nieco inny niż zazwyczaj decydują się na bardziej ekstrawaganckie rozwiązanie. Jednym z nich jest wybór sushi na wesele. To doskonała alternatywa do znanego wszystkim wiejskiego stołu czy stołu z łakociami. Nic tak nie zaskoczy jak widok sushi na stole weselnym. Warto więc rozważyć tą opcję, czy inwestować w tego typu stół. Oto kilka praktycznych informacji.

Sushi na wesele – przydatne informacje

Zestaw sushi zwykle zamawia się u zewnętrznych restauracji, serwujących tego typu potrawy. Koszt sushi na wesele wynosić może od 1000 do nawet 1500 zł. Cena jest warunkowana wielkością wybranego zestawu. Zdarza się, że pary młode mogą same podyktować sugestie wedle, których zostanie przygotowane sushi na stół. Drugą opcją jest zamówienie profesjonalisty, który sushi wykonywać będzie na miejscu. Wariant ten jest bardziej kosztowny, gdyż obecność sushi mastera kosztować może nowożeńców od 2000 do 3000 zł. Mimo, iż jest to droższa wersja, to daje więcej pewności co do świeżości danej potrawy. Niektórzy w formie rozrywki weselnej zapewniają także pokazy robienia sushi, co jak można się spodziewać pociąga dodatkowe koszty.

Czy warto zamawiać sushi na wesele?

Sushi na weselu – kiedy się na nie decydować?

Decydując się na tego typu stół należy rozpocząć od wnikliwej analizy listy gości weselnych. Starsi ludzie z mniejszych miast i miejscowości raczej będą się czuli zakłopotani tego typu propozycją i niechętnie będą do niej podchodzić, stawiając na tradycyjny stół wiejski. Z kolei osoby młode, z większych miast bardzo chętnie skosztują sushi, gdyż są do niego przyzwyczajeni, ponieważ stanowi element ich diety na co dzień. Jeśli więc na liście weselnej przeważają młode osoby warto rozważyć zamówienie tego typu stołu czy sushi mastera. Sushi staje się potrawą, która w naszym kraju cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Mimo to wiele osób do dziś nigdy jej nie próbowało. Bywa, że goście na weselu lubią próbować nowych smaków, stąd czasem można ich zaskoczyć tego typu przekąską.

Rodzaj sushi – jaki na wesele?

Rodzajów tego japońskiego przysmaku jest mnóstwo. Do najbardziej lubianych rodzajów przez miłośników sushi jest Nigiri. To jeden z najstarszych gatunków tej potrawy. Do często spotykanego typu zalicza się Maki. To one najczęściej przypominają nam obraz sushi, gdyż znane są ze swej czarnej obwódki z alg morskich nori, a środek wypełniony jest ryżem, owocami morza lub warzywami. Jedną z odmian jest Futo-maki, to czteroskładnikowe rolki, składające się z ryb, owoców morza i warzyw. Ura-maki to gatunek, w którym ryż znajduje się na zewnątrz, a na wierzchu znajduje się sezam czy kawior. Temaki to rodzaj nawiązujący do lodowego rożka. Płaty nori pełnią funkcję rożka, w którym znajduje się ryż, ryby, warzywa i owoce morza. Oshizushi to odmiana sushi, którą przygotowuje się w specjalnych foremkach określanych oshi-bako. Wypełniona jest najczęściej rybą bądź warzywami. Wśród popularnych rodzajów sushi znajduje się także Hosomaki, Chirashizushi, Gunkan Maki czy Unagi Nigirizushi.Podobne artykuły