Jak dobrze zacząć dzień? Sprawdzone sposoby.

Lifestyle

09-09-2021

Dla jednych poranek to najbardziej produktywna część dnia inni walczą ze sobą, aby zwlec się z łóżka. Bez wątpienia, dobrze rozpoczęty poranek potrafi nadać ton dalszemu ciągowi dnia. Co można zrobić, aby zacząć dzień dobrze i żeby dobra energia towarzyszyła nam cały dzień? Oto sprawdzone sposoby.

Rutyna i organizacja w miarę możliwości

Jak dobrze zacząć dzień? Sprawdzone sposoby.

Jeżeli Twoja sytuacja życiowa i rozkład dnia pozwala Ci wdrożyć swojego rodzaju rutynę, tym lepiej. Organizm lubi rutynę. Kładzenie się spać i wstawanie o stałych porach, pomaga mu wypracować określony rytm.  Zadbajmy o to, aby odpoczynek był jak najbardziej jakościowy: przewietrzmy pokój, zatroszczmy się o wyciszenie i odpowiednią atmosferę.

 Nie korzystajmy z komputera lub telefonu przed snem — emitowane przez nie niebieskie światło może później utrudnić zaśnięcie. Warto docenić rolę afirmacji i zaprogramować się na to, że to będzie dobry dzień — po otworzeniu oczu powiedzmy to głośno.

Aby ułatwić sobie poranek, wiele rzeczy można przygotować już dnia poprzedniego np. przygotować ubrania do włożenia, bądź wcześniej przygotować śniadanie. 

Moc ścielenia łóżka i czas dla siebie

Dla wielu może to wydawać się nieistotnym elementem, jednak codzienne ścielenie łóżka ćwiczy naszą samodyscyplinę i daje nam poczucie, że mamy nad sobą kontrolę.  

Zapewne wielu z nas, tuż po przebudzeniu sięga po telefon po dzienną dawkę newsów i fotek z Instagrama. Bombardowanie siebie z samego rana nawałem informacji oraz często nierealnymi zdjęciami, nie jest zbyt dobrym pomysłem. Lepiej sięgnąć po książkę lub włączyć ulubioną muzykę, aby przy niej potańczyć lub poćwiczyć.

Śniadanie to podstawa

Wiele osób rezygnuje ze śniadań. To błąd! Nawet jeżeli nie odczuwamy wtedy głodu, warto zjeść niewielki, aczkolwiek pożywny i dostarczający energii posiłek. Dzięki temu będziemy mieć lepsze samopoczucie i unikniemy wahań cukru, kończących się napadami wilczego głodu. 

Powyższe wskazówki warto wdrożyć, aby na własnej skórze przekonać się, jak wielką potrafią spowodować różnicę. Zdrowa rutyna, czas dla siebie, zbilansowane śniadanie — dzięki nim zaczniesz dzień z werwą. 

Podobne artykuły