Płatność kartą w internecie - bezpieczeństwo i korzyści

Zakupy

05-08-2021

Dokonywanie płatności kartą to ogromna wygoda. Podobnie jak robienie zakupów przez internet. Okazuje się jednak, że wciąż wiele osób boi się łączyć te dwa rozwiązania. Kupując w internecie, nie chcą płacić kartą, głównie z powodu obaw o bezpieczeństwo. Poniżej wyjaśniamy, czy płacenie kartą w internecie jest bezpieczne. Przedstawiamy również szereg zalet związanych z wyborem tej formy płatności.

Potencjalne zagrożenia – czy jest się czego obawiać?

Zanim wyjaśnimy, czy płacenie kartą w internecie jest bezpieczne, przedstawimy potencjalne zagrożenia, których obawiają się internauci. Przede wszystkim chodzi tutaj o kradzież danych, która może doprowadzić do utraty środków finansowych. Rzeczywiście utrata danych karty kredytowej to nieszczęście, do którego lepiej nie dopuścić. Jednak czy płacąc kartą w sieci, rzeczywiście ryzykujemy utratę danych?

 

Wszyscy sprzedawcy internetowi umożliwiający dokonywanie płatności kartą, są zobowiązani do przestrzegania wymagań bezpieczeństwa określonych przez PCI SSC (Payment Card Industry Security Standards Council). Zgodnie z określonymi normami, dane muszą być przechowywane w bezpiecznym, ustandaryzowanym środowisku, z którego wyciek danych graniczy z niemożliwością. Tym samym, płacąc kartą w internecie, możesz być spokojny o dane swojej karty.

Limity płatności

Jeśli mimo wszystko wciąż obawiasz się o bezpieczeństwo płatności kartą w sieci, mamy dla Ciebie radę. Ustaw w swoim banku limit płatności kartą w internecie lub płatności kartą w ogóle. Każdy bank umożliwia ustawienie dowolnego limitu. Dzięki temu, nawet jeśli osoba niepowołana weszłaby w posiadanie danych Twojej karty, zyskałaby dostęp jedynie do kwoty mieszczącej się w określonym przez Ciebie limicie. Możesz również skorzystać z tak zwanej karty wirtualnej. Mowa o karcie wygenerowanej w systemie, która jednak nie ma swojej formy fizycznej. Banki oferują karty wirtualne, z których w sieci możesz korzystać absolutnie bez ograniczeń. Jednocześnie wirtualna karta nie jest Twoją główną kartą. Możesz ją zasilić wybraną przez Ciebie kwotą. W ten sposób również ograniczysz ewentualne straty związane z kradzieżą danych.

Wygodne płatności dowolną kartą

Nie ma wątpliwości, że płatność kartą jest bezpieczną formą płatności. Jednak to jeszcze za mało, aby polecić dokonywanie płatności właśnie w ten sposób. Jakie są inne zalety tego rozwiązania? Do najważniejszych korzyści należy zaliczyć:

  • wygodę,
  • możliwość wyboru dowolnej karty,
  • sprawowanie kontroli nad wydatkami,
  • brak opłat.

 

Wygoda płatności kartą to prawdopodobnie jej największa zaleta. Wystarczy dosłownie chwila, aby zapłacić za złożone zamówienie. Można również zapisać kartę w danym urządzeniu, aby dodatkowo przyspieszyć proces. Warto w tym miejscu podkreślić, że wbrew obiegowej opinii, w internecie można płacić każdą kartą, nie tylko kredytową. Karta debetowa czy przedpłacona to również dobry wybór. Co więcej, każda transakcja kartą jest zapisywana w systemie bankowym, co umożliwi kontrolowanie wydatków. Równie istotny jest fakt, że płacenie kartą w internecie jest zupełnie darmowe.

 

Płatność kartą w internecie - bezpieczeństwo i korzyści

Podobne artykuły