Wieloetapowa rekrutacja czy biznes w ramach własnej działalności gospodarczej?

Praca i biznes

12-03-2022

Wieloetapowa rekrutacja czy biznes w ramach własnej działalności gospodarczej?

 

Szukanie pracy w portalach z ogłoszeniami może przynieść niespodzianki nowicjuszom, którzy dopiero zaczynają swoją karierę zawodową. Ofert jest bardzo dużo, jednak niektóre z nich pojawiają się dzięki agencjom pracy, a to stwarza już pewne ograniczenia swobody w zarządzaniu swoją ścieżką zawodową.

Rekrutacja – przygotuj się na kilka etapów weryfikacji

Systemy rekrutacyjne w firmach bywają naprawdę długie i niezwykle skomplikowane. Dajmy na to, że postanowiłeś wcielić się w rolę korepetytora i chcesz udzielać lekcji chemii uczniom szkół podstawowych i maturzystom. Jeżeli zgłosisz się do szkoły, która organizuje korepetycje, nie będziesz musiał sam zabiegać o uczniów. Istnieje jednak kilka przeszkód, które musisz pokonać, aby w ogóle rozpocząć zarabianie. Wieloetapowa rekrutacja przeciąga się miesiącami i czasami mija pół roku, zanim dostaniesz możliwość pracowania na swoją pensję.

Własna działalność gospodarcza

Jak uniknąć wplątania się w długotrwałe rekrutacje i zacząć zarabiać od razu? Sposobem na szybkie rozpoczęcie pracy może być własna działalność gospodarcza. Obecnie istnieją przepisy, które zezwalają na prowadzenie działalności nierejestrowanej. W praktyce oznacza to, że możesz zacząć pracę choćby jutro bez żadnych formalności. Oczywiście istnieją pewne warunki do spełnienia i ograniczenia, jednak działalność nierejestrowana to sposób dla większości młodych ludzi do spróbowania pracy na własny rachunek. Jeśli się uda – możliwości rozwoju i zarabiania są większe.

Wieloetapowa rekrutacja czy biznes w ramach własnej działalności gospodarczej?

Działalność nierejestrowana – dobry pomysł na start

Przepisy dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej ulegają dynamicznym zmianom. Dlatego warto sprawdzić aktualnie obowiązujące zapisy. Jeżeli pomysł chwyci i klientów będzie przybywać, firmę można zarejestrować i przejść na typową działalność ze składkami ZUS itd.

Rekrutacja wieloetapowa ma za zadanie wyłonić kandydatów idealnych. To zrozumiałe, że pracodawcy chcą dotrzeć do jak największej wiedzy o predyspozycjach pracownika. Z drugiej strony trzeba wziąć pod uwagę, że to czasochłonny system, który angażuje drugą stronę, często nie dając nic w zamian poza udziałem w wyścigu na stanowisko pracy.

Podobne artykuły