Przepisy na zwalczanie zmęczenia

Lifestyle

28-04-2021

Ciężkie dni potrafią wyssać z człowieka całą energię. Tak zwane zmęczenie materiału może dać się we znaki każdemu. Na szczęście istnieje kilka sposobów, które radzą sobie z gorszymi dniami. Czasami wystarczająca jest aromaterapia, innym razem koktajle odżywcze, czy zwykły sen.

Przepisy na zwalczanie zmęczenia

Regeneracja po ciężkim dniu

Dobrej jakości sen jest lekiem na wszelkie problemy, w tym również te prowadzące do nadmiernego zmęczenia. Wiele osób  mając problem z zaśnięciem stawia na wypicie naparu z melisy lub chmielu. Ale to nie jedyne możliwości. Warto ponadto spożyć banana lub wypić mleko z niewielkim dodatkiem miodu. Nastrój ulegnie zdecydowanej poprawie, a jednocześnie pojawi się gwarancja wysokiej jakości snu. Powyżej wspomniano także o aromaterapii, która chyba zdecydowanie bardziej kojarzy się z wizytami w SPA. Jak się okazuje ładowanie akumulatorów w ten sposób jest możliwe również w domu. Napływ dobrej energii i chęci do działania jest wręcz gwarantowany. Idealne rozwiązania to przede wszystkim olejki mandarynkowe oraz cynamonowe. Przepis jest banalnie prosty, ponieważ wystarczy subtelne rozpylenie po wszystkich pomieszczeniach wody z dodatkiem któregoś ze wskazanych olejków.

Dostawa energii w domowych warunkach

Innym sposobem na powrót utraconej w ciągu dnia energii jest przygotowanie napoju, który doda sił. Do jego sporządzenia wystarczy woda z dodatkiem miodu i cytryny – są one dostępne w każdym domu. Taki napój wypity na czczo potrafi zdziałać cuda. Wszystko zawdzięcza się zgromadzonym w napoju enzymom. Warto zdawać sobie sprawę, że napój energetyczny można przygotować również z soku jabłkowego i korzenia imbiru, wcześniej oczywiście startego. Pobudzające właściwości przypisuje się ponadto zmiksowanym płynom z banana, soku pomarańczowego, truskawek oraz siemienia lnianego. Do tego wszystkiego dodaje się mały kubek jogurtu naturalnego. Wszystkie powyższe receptury powinno się jak najbardziej przetestować. Zwłaszcza podczas jesiennej i zimowej pory roku, kiedy spadek formy dotyka wielu osób.

Podobne artykuły