Sztuczna inteligencja we współczesnych urządzeniach

Praca i biznes

31-03-2021

W dzisiejszych czasach od maszyn codziennego użytku wymaga się znacznie więcej. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest chęć uzyskiwania wielu dogodnych możliwości. Obecne urządzenia są wspierane przez coraz bardziej nowoczesne systemy. Ich działanie pozwala na znacznie szybsze przyswajanie wiedzy, a zastosowanie w nich sztucznej inteligencji działa jedynie na korzyść.

Sztuczna inteligencja we współczesnych urządzeniach

Zastosowanie sztucznej inteligencji w codzienności

Pierwszą myślą, która nasuwa się wspominając sztuczną inteligencję są popularne smartfony, z których korzysta się każdego dnia. Właściwie trudno sobie wyobrazić ich brak. W tym przypadku zastosowanie sztucznej inteligencji najlepiej widoczne jest poprzez możliwość rozpoznawania głosu przez na przykład Google Assistant. Ciekawym faktem jest to, że reakcje na ludzki głos są bardzo naturalne, pomaga to w organizacji niemal każdego dnia. Ponadto każdy chyba przynajmniej raz skorzystał z pomocy w ustaleniu lokalizacji, kiedy znaleźliśmy się w nieznanym miejscu. Zastosowanie sztucznej inteligencji to również wszelkiego rodzaju sugestie co do produktów, które powinno się zakupić. Program jest na tyle intuicyjny, że na podstawie wcześniej nabytych produktów ustala i pokazuje listę rzeczy, które mogą okazać się przydatne w domu. Kolejnym aspektem, w którym sztuczna inteligencja jest aktywna to skrzynki mailowe, w których dokonuje się grupowania wiadomości. Dostępne są foldery ze spamem, czy mailami ofertowymi oraz innymi. W rozpoznaniu konkretnego rodzaju wiadomości pomagają tak zwane słowa klucze, na podstawie których klasyfikuje się wiadomość jako potrzebną, lub mniej ważną. Nowoczesne elementy uczenia się są dostrzegalne również w bankach, w których najważniejszymi kwestiami są te związane z ochroną danych osobowych wszystkich klientów. Dzięki sztucznej inteligencji można wskazać i wyeliminować pewne wzory zachowania, uznawane za szkodliwe.

Sztuczna inteligencja w telewizji i mediach społecznościowych

Kolejnym namacalnym dowodem na to, że zastosowanie sztucznej inteligencji ma miejsce w codziennych aspektach, są usługi telewizyjne. Biorąc pod uwagę popularny od kilku lat Netflix. Wystarczy włączyć urządzenie, by na pierwszym planie pojawiła się lista produkcji, które są polecane do obejrzenia. Trudno się temu dziwić, ponieważ wystarczy do tego analiza zachowania widzów pod względem upodobań filmowych. Podobne sytuacje są na porządku dziennym w innych aplikacjach, na przykład Spotify – tylko przedmiotem jest tutaj muzyka. Na sam koniec, niczym przysłowiowa wisienka na torcie zostawiamy portale społecznościowe, z których korzystają ludzie na całym świecie. Oczywiście trudno zaprzeczyć, że pomagają one w swobodnym komunikowaniu się ze znajomymi, członkami rodzin i innymi osobami. W parze z tym idzie wspieranie użytkowników oraz zdobywanie niezbędnej wiedzy na ich temat. Na podstawie przeglądanych treści wyświetlają się zbliżone do danej tematyki informacje. Bardzo przydatną opcją jest także wyświetlanie się profili osób, które mogą być naszymi potencjalnymi znajomymi.

Podobne artykuły