System ERP – jakie korzyści przyniesie Twojej firmie?

Praca i biznes

03-03-2022

Systemy ERP to nowoczesne narzędzia informatyczne wspierające codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Dowiedz się, co możesz zyskać, wybierając system Enterprise Resource Planning i wdrażając go w swojej firmie.

Kompleksowe zarządzanie firmą

Kupno i sprzedaż produktów lub usług, zatrudnianie pracowników, zarządzanie finansami, prowadzenie księgowości – to tylko kilka procesów biznesowych, którymi na co dzień zajmuje się większość przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości. Do realizacji tych zadań zazwyczaj wykorzystuje się dedykowane oprogramowanie, co rodzi konieczność zakupu przynajmniej kilku programów i narzędzi. To kosztowne, a często kłopotliwe rozwiązanie, ponieważ systemy od kilku producentów zwykle nie pozwalają na współpracę różnych aplikacji, a ich integracja może być niemożliwa lub przynajmniej utrudniona.

Dlatego z myślą o eliminacji tego typu problemów powstały systemy ERP. Nowoczesne oprogramowanie Symfonia Sage lub inne platformy składają się ze współpracujących ze sobą, zintegrowanych modułów, które można dopasować do indywidualnych potrzeb firmy. Pozwalają one na kompleksową obsługę w jednym miejscu różnych działów i zadań w przedsiębiorstwie, bez konieczności zakupu kilku programów.

 

Skuteczne wsparcie dla małych, średnich i dużych firm

W zależności od rodzaju system ERP pozwala na skuteczne wsparcie dla każdej firmy, niezależnie od jej wielkości. Na przykład, oprogramowanie Symfonia to polecane rozwiązanie dla małych i średnich firm działających w sektorze handlu i usług. Nowoczesne narzędzie wspiera zarządzanie spółką, zapewnia dostęp do informacji niezbędnych przy podejmowaniu kluczowych decyzji, a także usprawnia ewidencję i obsługę zdarzeń gospodarczych. Dzięki aplikacji codzienna praca specjalistów z różnych działów, m.in. księgowego czy handlowego, jest wydajniejsza i sprawniejsza.

Księgowość pod kontrolą

Podstawowym modułem dobrego systemu ERP, takiego jak oprogramowanie Symfonia, jest program księgowo-finansowy. Obejmuje on szeroki wachlarz rozwiązań wprowadzających automatyzację procesów księgowych i usprawniających procesy analityczne w firmie. Narzędzie umożliwia ponadto szczegółową analizę zobowiązań i należności, dokładne raportowanie czy też sprawną konsolidację danych. Rozwiązanie to wspomaga pracę specjalistów, oszczędza ich czas, dzięki czemu mogą oni zająć się innymi sprawami, również bardziej efektywnymi z punktu widzenia biznesowego.

System ERP – jakie korzyści przyniesie Twojej firmie?

Wysoki poziom obsługi klienta i kontrahenta

Wdrożenie systemu ERP wspiera i przyspiesza procesy sprzedażowe w firmie, czego efektem jest wzrost poziomu zadowolenia klientów oraz kontrahentów, którzy nie muszą długo czekać np. na wystawienie faktury czy przesłanie niezbędnych dokumentów. Minimalizuje także ryzyko popełniania błędów przez pracowników, które zawsze wpływają negatywnie na satysfakcję odbiorcy.

Lepsze decyzje biznesowe

Oprogramowanie zapewnia łatwy dostęp do cennych informacji, niezbędnych przy prognozowaniu i podejmowaniu szybkich i trafnych decyzji biznesowych. Dane te pomagają ponadto w skutecznym planowaniu przyszłych działań.

Podobne artykuły