Gdzie wyjechać, by złapać reset?

Informacje z Polski

12-01-2021

Bardzo często marzy nam się rzucić wszystko i wyruszyć w podróż, by choć na chwilę się zresetować od pędu codziennego życia i zgiełku miasta. W Polsce jest kilka takich nieoczywistych miejsc, dzięki którym odżyjemy na nowo. Można chociażby wyjść na Smerek w Bieszczadach, udać się na Kaszuby, w okolice Jeziora Czorsztyńskiego czy rzeki Warty. Czym charakteryzują się te miejsca i dlaczego warto się do nich udać?

Wyjście na Smerek w Bieszczadach

Wśród najpopularniejszych Bieszczadzkich szczytów znajduje się smerek. Jest zaliczanydo grona nieco trudniejszych destynacji.  Często słyszy się powiedzenie „Rzuć wszystko i wyjedź w Bieszczady”, nie bez kozery się to mówi, gdyż Bieszczady zaliczane są do grona miejsc najmniej odkrytych przez człowieka. Nazwa wzniesienia nawiązuje do słowackiego słowa „świerk” i droga do niego stanowi jedną z najstarszych bieszczadzkich szlaków. Wyjście na Smerek trwa mniej więcej około 2 i pół godziny w pięknych leśnych okolicznościach. Wędrówkę można rozpocząć od szlaków/ścieżek wiodących do Chatki Puchatka takich jak Brzegi Górne, Przełęcz Wyżna czy Górna Wetlinka. Ponadto rozpocząć ją można bezpośrednio z Wetliny na Przełęcz Orłowicza, z Zatwarnicy czy też z Bacówki PTTK w Jaworcu koło Kalnicy.

W domku na Kaszubach

W centrum Kaszub w miejscowości Sznurki zlokalizowane są drewniane, komfortowe domki. Należą one do prywatnego właściciela. W ofercie dostępne są 3 domki, mieszczące do 4 osób. Po sezonie często zdarza się mieć całą posiadłość na wyłączność. Mile widziani są goście ze swymi pupilami. W okolicy znajduje się jezioro, na którym można korzystać z łódki i kajaków w ramach opłaty za domek. To także idealne miejsce dla rodzin z dziećmi.

Gdzie wyjechać, by złapać reset?

Wyjazd w Pieniny

Jezioro Czorsztyńskie znane jest ze swego wyjątkowego uroku. Na miejscu znajduje się kilka miejscowości, w których można zanocować. Jedną z nich są Maniowy, a dokładnie Villa Mango, która oferuje trzy apartamenty z zapierającym dech widokiem oraz większym metrażem od 70 do 100m2. W okolicy można zwiedzić zamek w Czorsztynie i Niedzicy, a zimą wybrać się na stok Czorsztyn Ski.

Resort&Odnowa nad rzeką Wartą

Stara Wieś to wyjątkowe miejsce znajdujące się około 130 km od Łodzi w Załęczańskim Parku Krajobrazowym, tuż nad rzeką Wartą. Można skorzystać z usługi jaką są domki mobilne. Miejsce to wyróżnia się tym, że nie posiada zasięgu, co nie tylko fizycznie pozwala na oddech od rzeczywistości, ale i wirtualnie. Miejsce przyjazne zwierzętom, gdzie można cieszyć się ślicznymi domkami, wyposażonymi w aneksy kuchenne, tarasy oraz grill. Będąc tam można skorzystać z możliwości organizacji spływu kajakowego, gdyż ośrodek znajduje się praktycznie nad rzeką Wartą. Ponadto w sezonie można cieszyć się zakrytym basenem z jacuzzi, ruską banią oraz okolicą idealną na rowery czy długie spacery. Miejsce to nie posiada własnego zaplecza gastronomicznego, dlatego oferowane jest głównie osobom, lubiącym samodzielnie przygotowywać posiłki bądź też posiłkować pobliskimi restauracjami czy sklepami.

 

 

Podobne artykuły