Czy da się kupić alkohol przez Internet?

Zakupy

08-07-2021

W obecnym świecie niemal wszystko kupowane jest przez Internet. Rozwiązanie to jeszcze bardziej stało się popularne na skutek wybuchu pandemii, która zmusiła wszystkich do pozostania we własnych domach. Niestety ze sprzedażą alkoholu w Internecie nie jest tak łatwo, jak w przypadku innych produktów. Wynika to z tego, że na sprzedaż napojów wysokoprocentowych niezbędna jest odpowiednia koncesja. Dlaczego więc warto umożliwić sprzedaż alkoholu w sieci?

Argumenty przemawiające za sprzedażą alkoholu online

Wielu sprzedawców podejmuje próbę zmiany przepisów, gdyż obecnie panujące przepisy są przestarzałe i uniemożliwiają na rozwój branży alkoholowej. Współcześnie dostęp do alkoholu w naszym kraju jest niezwykle łatwy, występuje on praktycznie w każdym sklepie całodobowym czy stacji benzynowej. Władza do tej pory nie przystawała na prośby sprzedawców, tłumacząc, że kupując alkohol przez internet traci się swą anonimowość, którą się posiada w tradycyjnym sklepie. Mimo licznych strat jakie spowodowała pandemia nadal nie ma żadnych zmian odnośnie tego rodzaju sprzedaży.

Sposób na nieścisłości

W wyniku występujących zawiłości prawnych związanych ze sprzedażą alkoholu w Internecie najczęściej wybiera się sposób obejścia w oparciu o pełnomocnictwo. Osoba kupująca alkohol udziela sprzedawcy, kurierowi czy dostawcy pełnomocnictwa do odbioru produktów w jego imieniu z punktu sprzedaży. Dzięki temu ma miejsce odbiór napoju alkoholowego i dostarczenie go do klienta. W tej sytuacji sprzedaż ma miejsce w punkcie sprzedaży, więc wszystko jest zgodne z panującymi regulacjami. Nie ma jednak stuprocentowej pewności, że nie zostanie to uznane przez osoby nadzorujące sprzedaż alkoholi za obejście prawne, co poskutkować może pewną karą grzywny. Mimo to nadal nie występuje orzecznictwo sądowe, które potwierdzałoby sprzedaż alkoholu za pośrednictwem pełnomocnika.

Czy da się kupić alkohol przez Internet?

alkohol przez internet warszawa

Na terenie Warszawy możliwy jest dowóz alkoholu. Ofertę tą posiada Whisky and Wine Place, oferujący alkohol przez internet warszawa. To miejsce, szczycące się wyjątkową atmosferą, w którym godzinami można rozkoszować się aromatem whisky czy wina. W ich asortymencie znajduje się ponad tysiąc różnych butelek whisky, win, szampanów, armagnaców, koniaków, bourbonów i miodów pitnych. W humidorze nie brakuje wonnych cygar, a w gablotach zaprezentowano najbardziej cenne okazy. W Warszawie znajdują się aż dwa tego typu lokalne, wszystko po to, by mieszkańcy stolicy mieli do nich jak najbliżej. Jeden sklep znajduje się na Woli przy ul. Jana Kazimierza 30, a drugi na Mokotowie – ul. Bergamotki 3. Oprócz sklepów Whisky and Wine Place oferuje również degustacje whisky, win, cygar, czekolad, nalewek oraz innych delikatesów. Dzięki tej ofercie można pogłębiać wiedzę i miłość do wytwornych trunków, wyróżniających się niebanalnym smakiem. Ich lokale są otwarte nie tylko dla klientów indywidualnych, ale także dla grup liczących maksymalnie 45 osób, których z ogromną chęcią uraczą wyjątkowymi trunkami. 

Podobne artykuły