Zarządzanie nieruchomościami – komu warto je powierzyć?

Praca i biznes

30-05-2021

Zarządzanie nieruchomościami to złożona, skomplikowana i wymagająca dziedzina. W jej skład wchodzą zarówno czynności związane z utrzymaniem obiektu w dobrym stanie technicznym, wizualnym i użytkowym, jak i zadania związane z kwestiami prawnymi, finansowymi i administracyjnymi. Zarządzanie nieruchomościami we Wrocławiu może być realizowane zarówno przez mianowanego na to stanowisko niezależnego zarządcę, jak i profesjonalną firmę świadczącą usługi z zakresu zarządzania i administrowania nieruchomościami na terenie stolicy Dolnego Śląska.

Kim jest zarządca nieruchomości i kto może nim zostać?

Zarządca nieruchomości to profesjonalista, który realizuje wszystkie obowiązki składające się na administrowanie i zarządzanie nieruchomościami. Może wykonywać je samodzielnie lub współpracować w tym zakresie z administratorem. Zarządca musi posiadać wiedzę, doświadczenie oraz fachowe umiejętności, które pozwolą mu realizować usługi na najwyższym poziomie. A tych jest bardzo wiele, gdyż zarządca zajmuje się nie tylko bieżącą obsługą nieruchomości, a więc dbaniem o jej utrzymanie w dobrym stanie technicznym, estetycznym i porządkowym, ale także zajmuje się kwestiami formalnymi, finansowymi i administracyjnymi.

Jeszcze do niedawna zarządcą nieruchomości mogła zostać jedynie osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia, które niełatwo było zdobyć. Utrudniony dostęp do takich kwalifikacji gwarantował nawiązanie współpracy z profesjonalistą, który dysponuje wszystkim, co niezbędne do prawidłowego wykonywania swoich obowiązków. Kilka lat temu przepisy prawne uległy jednak zmianie i aktualnie zarządcą może zostać praktycznie każdy, kto posiada ubezpieczenie OC oraz zostanie zatrudniony przez klienta. Wiąże się to niestety z obniżeniem poziomu usług oraz nie daje praktycznie żadnej gwarancji, że obowiązki zarządcy będą wypełniane na najwyższym poziomie.

Zarządzanie nieruchomościami – komu warto je powierzyć?

Profesjonalne zarządzanie nieruchomościami we Wrocławiu

Wszyscy właściciele nieruchomości, deweloperzy oraz wspólnoty mieszkaniowe, którzy pragną zapewnić swojemu obiektowi właściwą, zgodną z obowiązującymi standardami opiekę, powinni zainteresować się usługami profesjonalnych firm specjalizujących się w zarządzaniu nieruchomościami. Tego typu podmioty szczególną uwagę przywiązują do doboru profesjonalistów, z którymi współpracują, a w ich szeregach działają wyłącznie starannie wyselekcjonowani zarządcy posiadających odpowiednie, zweryfikowane kwalifikacje. Gwarantuje to dostęp do usługi na najwyższym poziomie oraz otoczenie obiektu profesjonalną, zgodną z przepisami prawnymi i nowoczesnymi standardami branżowymi opieką.

Oprócz wysoko wykwalifikowanych zarządców, firmy świadczące usługę zarządzanie nieruchomościami wrocław współpracują także z wieloma innymi, doświadczonymi specjalistami. Należą do nich m. in. administratorzy, technicy, konserwatorzy, prawnicy, doradcy inwestycyjni, księgowi oraz inni specjalisci, których wiedza i umiejętności mogą przysłużyć się rozwojowi obiektu oraz zapewnić mu prawidłowe, bieżące funkcjonowanie. Współpraca z takim profesjonalnym podmiotem to doskonały wybór dla każdej wrocławskiej nieruchomości, która dąży do systematycznego rozwoju swojego potencjału w zgodzie z najwyższymi standardami.

Podobne artykuły