Co jest lepsze playstation czy xbox?

Rozrywka

29-12-2020

Rywalizacja między konsolą Miscrosoft i Sony trwa już od kilku dobrych lat. Jej początki sięgają pierwszego modelu Xboksa i drugiego PlayStation. Cały czas trwa spór o to, która z nich jest lepsza. Obecnie na rynku konkurują ze sobą konsole Xbox One oraz PlayStation 4. Jakie są ich główne zalety i wady?

Specyfikacja

Wyposażenie konsoli w podzespoły i moc obliczeniową mają wpływ na możliwości urządzenia i to one najczęściej warunkują dokonanie zakupu. Sony wyszedł na rynek z dwoma wersjami konsol. Tańszą opcją jest PlayStation 4 Slim, a droższą PlayStation 4 Pro. Zarówno jedna jak i druga zostały wyposażone w procesor AMD Jaguar i 8 GB pamięci. Różnią się układem mocy, w PlayStation 4 Slim wynosi ona 1,84 TFLOPS, a opcji Pro równa się 4,20 TFLOPS. Microsoft również wychodzi do konsumentów z dwiema wersjami Xbox One S oraz Xbox One X. One X jest napędzany przez 8-rdzeniowy procesor z częstotliwością 2,3 GHz, układem GPU z zegarem 1172 MHz o wydajności 6 TFLOPS oraz pamięci 12 GB GDDR5. Dzięki temu Xbox One X lepiej radzi sobie z graniem w rozdzielczości 4K. Warto zaznaczyć, że konsole tańsze takie jak Xbox One S oraz PlayStation 4 Slim wcale gorzej sobie nie radzą od mocniejszych odpowiedników.

Co jest lepsze playstation czy xbox?

Popularność rynkowa

Decydując się na odpowiedni model konsoli warto posiłkować się popularnością na rynku oraz wśród znajomych. Korzystniej jest kupić model posiadany przez bliskich, dzięki czemu można wspólnie korzystać z opcji multiplayer. Zakup popularnej wersji stwarza możliwości otwarcia się na szerszy rynek, co pozytywnie wpływa na niższe ceny znanych tytułów. PS4 szczyci się setką milionów nabywców na całym świecie, co sprawia, że uplasowała się na drugim miejscu w rankingu najlepszych konsoli stacjonarnych. Microsoft od dawna już nie dzieli się statystykami dotyczącymi zakupu ich sprzętów. W kuluarach mówi się, że to właśnie Sony cieszy się dwukrotnie większym zainteresowaniem.

Cena

Xbox w wersji S kosztuje w graniach 800 zł, a wersji X około 1600 zł. Podobnie koszty rozkładają w przypadku PS4. Wersja Slim wynosi około 1000 zł, a Pro około 1500 zł.

 

 

Podobne artykuły