Jakie atrakcje wybrać na festyn?

Rozrywka

21-07-2021

Organizatorem festynów są zwykle samorządy lokalne. Wydarzenia te mają na celu promocję danej dzielnicy czy miejscowości czy po prostu zintegrować daną społeczność. Najczęściej to właśnie dlatego podejmuje się ich organizacji. Nie można zapomnieć również o tym, że festyn ma pełnić również funkcję rozrywkową, dlatego jego oferta musi być dostosowana zarówno dla najmłodszych, nastolatków, jak i osób dorosłych. Jakie zatem atrakcje na festyny sprawdzają się najlepiej?

Ciekawe atrakcje na festyny

Jeśli chodzi o interesujące atrakcje na festyny warto rozważyć organizację warsztatów i konkursów dla osób w różnym wieku. Zwykle dokonuje się podziału na kilka grup. Warto w przypadku konkursu dla dzieci zadbać o nagrody za I, II czy III miejsce.

Gry zespołowe

Lubianą atrakcją są gry zespołowe. Jest to doskonały sposób na integrację ludzi oraz forma aktywnego spędzania czasu. Czasem mecz siatkówki, koszykówki czy piłki nożnej może wywołać więcej emocji niż występ muzyków na scenie. Bardzo często właśnie na festynach organizowane są różnego rodzaju rozgrywki. Prócz gier zespołowych można także zaproponować inne dyscypliny takie jak wyścigi, strzelanie z wiatrówki/łuku czy przeciąganie liny. Alternatywą do gier zespołowych może być bramka celnościowa. Jak się okazuje strzał w okienko nie jest taką prostą rzeczą, jak mogłoby się wydawać.

Jakie atrakcje wybrać na festyn?

Hit ostatnich lat – kule wodne

W ostatnich latach bardzo popularne stały się kule wodne waterball oraz kule sferyczne zorba. To atrakcja dla osób, którzy lubią podnieść sobie nieco wyżej adrenalinę, gdyż dostarcza ona sporych i niezapomnianych emocji.

Występy na żywo

To obowiązkowy element każdego festynu, który głównie przyciąga uczestników zespołem, który ma zawitać w godzinach wieczornych na scenie.  W ciągu dnia mają miejsce występy dzieci z pobliskich szkół oraz grupy taneczne, prezentujące swoje artystyczne umiejętności. Dopiero wieczorem rozpoczynają występy artystów znanych w całym kraju.

Karuzele

Od lat festyny kojarzą się wszystkim z karuzelami. Nic dziwnego, gdyż to atrakcja praktycznie dla każdego. Znajdą się karuzele odpowiednie dla najmłodszych, jak i dorosłych, dzięki czemu każdy będzie usatysfakcjonowany.

Dmuchańce

To obowiązkowy must have każdego festynu. To atrakcja, która przyciąga największą ilość najmłodszych uczestników wydarzenia. Dzieci wprost uwielbiają dmuchane zjeżdżalnie czy zamki i nie wyobrażają sobie imprezy plenerowej bez nich.

Malowanie twarzy

Malowanie twarzy to kolejna atrakcja dla maluchów. Dzięki temu w zaledwie kilka minut można przeobrazić się w bohatera ulubionej bajki czy ukochane zwierzątko.

Punkty gastronomiczne

Jedzenie i picie to obowiązkowe elementy, bez których nie może się odbyć żadne wydarzenie na zewnątrz. Dużą popularnością cieszą się potrawy z grilla, piwo, wata cukrowa, lody czy popcorn.

Festyn to czas, w którym dzieci mogą się wyszaleć, uwolnić energię. Z kolei dorośli wówczas mają czas, by odpocząć i zrelaksować się przy ulubionej muzyce, przy piwku i grillu. To okazja do spotkań rodzinnych czy ze znajomymi. Tego typu integracja korzystnie wpływa na mieszkańców danego osiedla czy mniejszej miejscowości.

 

Podobne artykuły