Jak prać dziecięce ubranka?

Lifestyle

28-10-2021

Niemowlęta oraz dzieci budzą niezwykle silne uczucie potrzeby ochraniania ich i troszczenia się. Te dopiero poznające świat istotki są szczególnie narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Jednym z nich są chemiczne dodatki znajdujące się w kosmetykach, środkach czystości oraz różnego rodzaju chemii gospodarczej. W pierwszych latach życia malucha jego skóra jest o wiele bardziej podatna na substancje drażniące, niż skóra dorosłego człowieka. Z tego powodu do prania dziecięcych ubranek wybieraj naturalne i sprawdzone produkty!

Jak bezpiecznie i skutecznie prać dziecięce ubranka?

Podstawą bezpiecznego prania jest sprawdzanie składów produktów piorących. Substancje w nich zawarte powinny być łagodne dla skóry oraz przebadane dermatologicznie. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku małych dzieci nie wiadomo jeszcze, jakie wystąpią alergie. Lepiej nie ryzykować uczuleniami czy podrażnieniami skóry malucha! Jednym z bezpieczniejszych produktów na początek jest po prostu mydło. Aby nie musieć prać ubranek w rękach zostały stworzone płatki mydlane, które możesz stosować i w praniu ręcznym, i w pralce automatycznej. Płatki są przeważnie hipoalergiczne, czyli posiadają najważniejszą cechę, która powinna wyróżniać produkty do prania rzeczy niemowlęcych i dziecięcych.

Jak prać dziecięce ubranka?

Po stosowaniu płatków możesz przejść na proszki oraz płyny do prania, jednak nadal polecamy stosowanie tylko wersji środków przeznaczonych dla dzieci. Są one zawsze oznaczone i bardzo łatwo dostępne w przystępnych cenach. Produkty tego typu z założenia będą bezpieczne dla skóry dzieci.

To, co również ważne w przypadku prania dziecięcych ubrań to skuteczność. Dzieci są bezsprzecznymi mistrzami plamienia i brudzenia ubranek, dlatego środki to ich prania muszą sobie radzić z różnego rodzaju zabrudzeniami. Oprócz zwykłego płynu, pranie możesz również wzbogacić o płyn odplamiający dedykowany dziecięcym i niemowlęcym ubrankom. Innym sposobem na ciężkie plamy jest tradycyjne wypranie w rękach szarym mydłem. Czasami te najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze!

Podobne artykuły