Dlaczego warto uprawiać sport?

Lifestyle

10-03-2021

Kto z nas jeszcze nie słyszał znanego powiedzenia „Sport to zdrowie”? W tym porzekadle jest mnóstwo racji. Aktywność fizyczna to nasz sprzymierzeniec w drodze nie tylko po lepszą sylwetkę oraz kondycję, ale przede wszystkim po zdrowie.  W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy kilka solidnych argumentów, które sprawią, że zaczniesz rozglądać się za sportowym ubraniem.

Sport - dlaczego warto?

Dlaczego warto uprawiać sport?

Aktywność fizyczna ma duży wpływ na układ odpornościowy. Osoby aktywne są bardziej odporne na wszelkiego rodzaju infekcje i przeziębienia, a jak już się przeziębią, chorobę zazwyczaj przechodzą lżej i krócej. Pozytywny wpływ uprawiania sportu na układ immunologiczny potwierdzone są przez liczne badania INSERM (Narodowy Instytut Zdrowia i Badań Medycznych).

Kolejną zaletą wprowadzenia aktywności fizycznej do naszego planu dnia będzie poprawienie wydolności układu oddechowego. Dzięki regularnej aktywności fizycznej zwiększy się Twoja wytrzymałość i wkrótce zauważysz, że rzeczy które kiedyś przyprawiały Cię o zadyszkę, teraz wykonujesz bez konieczności chwili na odpoczynek i wyrównanie oddechu.

Regularne ćwiczenia poprawiają pracę układu sercowo-naczyniowego, dlatego jeżeli chcesz zadbać o serce, to nie tylko dieta, ale i sport jest Twoim sprzymierzeńcem. Dobierz odpowiedni rodzaj sportu i obserwuj zmiany w samopoczuciu. 

Warto również pamiętać, że aktywność fizyczna wzmacnia kości, co z pewnością docenisz w starszym wieku. Zadbaj o swoje kości już teraz. 

Co więcej, aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na trawienie. Często cierpiałeś na wzdęcia lub na zaparcia? Może się okazać, że problem minie, gdy zaczniesz więcej się ruszać. 

Kolejnym powodem przemawiającym za uprawianiem sportu jest fakt, że regularna aktywność fizyczna pomaga w walce z cukrzycą. 

Ostatni fakt, w zasadzie oczywisty, ale i istotny - sport to Twój sprzymierzeniec w walce z nadwagą!

Sport to zdrowie - podsumowanie

Osoby uprawiające sport żyją dłużej. Regularna aktywność fizyczna opóźnia procesy starzenia się i poprawia samopoczucie. To jaki rodzaj sportu zamierzasz zacząć uprawiać?

Podobne artykuły