Darmowe obrazy i ich wykorzystywanie w celach komercyjnych

Lifestyle

04-08-2021

Tak zwane banki zdjęć mają w swoich zasobach wiele materiałów, głównie są to zdjęcia o różnorodnej tematyce oraz filmy. Korzysta z nich wielu ludzi, w tym osoby prowadzące blogi, publikowane treści mają ozdobniki w postaci dopasowanych tematycznie zdjęć. Są one dostarczane przez profesjonalistów, najczęściej za zasadzie licencji Creative Commons, czyli przy zachowaniu pełni praw autorskich. Jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby materiały publikować na innych ogólnodostępnych stronach internetowych, w tym blogach, social mediach.

Darmowe obrazy i ich wykorzystywanie w celach komercyjnych

Zabezpieczenia dla twórców i osób publikujących

Korzystanie z banków zdjęć jest całkowicie legalne, administratorzy podejmują współpracę z najlepszymi fotografami. Na niektórych stronach istnieje możliwość pobierania darmowych i płatnych zdjęć – obok każdego znajduje się adnotacja. Osoby prowadzące blogi mogą korzystać ze stron Unsplash, Pexels oraz Stocksnap.io, w niektórych zasobach można znaleźć również pliki wideo. Często to one przyciągają wielu odbiorców, zwłaszcza, gdy są one wykonane z należytą starannością. Warto ponadto skorzystać z zasobów zgromadzonych na stronach PicJumbo, Burst.Shopify, Pixaby, ShotStash, LibreStock, KaboomPics i ISO Republic. Niezależnie od wyboru konkretnej strony powinno się każdorazowo podać dane twórcy zdjęcia – choćby dla własnego spokoju. Największą zaletą, jaką ma darmowe obrazy jest możliwość ich pobrania przez każdego, kto ma dostęp do Internetu. Poszukując pliku graficznego o określonej tematyce nie jest niczym trudnym, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasło. Na anglojęzycznych stronach najlepiej oczywiście w języku obcym. Pliki, które udostępnia się w ramach prowadzonych stron mogą być wykorzystywane w celach promocyjnych, marketingowych. Wiele osób umieszcza je na własnych stronach internetowych oraz do celów prywatnych – każdy stosuje darmowe obrazy zgodnie z własnymi potrzebami.

Banki zdjęć – darmowe obrazy w sieci

Darmowe obrazy udostępniane w Internecie znacznie usprawniają prace wykonywane przez grafików i projektantów. Korzystając z banków zdjęć nie muszą poświęcać cennego czasu na wykonanie podstawowego zdjęcia, przy którym trzeba przecież zwracać uwagę na dobre oświetlenie. Wystarczy podstawowa obróbka, aby móc cieszyć się efektem końcowym. Nawet wybór płatnego zdjęcia jest mniejszym kosztem, niż organizacja profesjonalnej sesji zdjęciowej. Darmowe obrazy są niezwykle pomocne przy wielu projektach, agencje stockowe mają w ofercie od razu gotowe produkty. Samo korzystanie z powyższych stron jest bardzo proste i intuicyjne, nie jest wymagana zaawansowana znajomość języka angielskiego. Wystarczy wyszukać konkretne hasło i kliknąć przycisk wyszukiwania. Oczom użytkownika ukazuje się całe mnóstwo wyników, wystarczy tylko wybrać konkretny plik i zapisać w dowolnym miejscu na dysku. W przypadku polskich stron również powinno się wpisać anglojęzyczne hasło, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wyświetli się dużo obrazów, więcej niż po wyszukiwaniu polskich zwrotów.

Podobne artykuły