Ciekawe miejsca we wschodniej Polsce

Informacje z Polski

26-02-2021

Każda podróż krajoznawcza ma główny cel. Dlatego planując wyjazd warto zdecydować, co ciekawego można zobaczyć w danym miejscu. Oczywiście trzeba zrobić to z rozwagą, ponieważ z całą pewnością nie wystarczy czas na zwiedzenie wszystkich zakątków. W niniejszym artykule znajdą się miejsca, które warto odwiedzić we wschodniej Polsce.

Ciekawe miejsca we wschodniej Polsce

Ciekawe miejsca we wschodniej Polsce

Malbork położony na Warmii i Mazurach z całą pewnością powinien znaleźć się na liście podbojów tej części Polski. Przy pomocy profesjonalnych przewodników, można zdobyć naprawdę ogromną wiedzę na temat tego malowniczego miasta i jego okolic. Oczywiście nie można przeoczyć zamków krzyżackich na tych terenach, których walory architektoniczne trudno opisać w krótkich słowach. Meczet w Kryszynianach to kolejny obiekt, który naprawdę warto zobaczyć. Przy okazji wysłuchać wszystkich ciekawych informacji na temat wiary, tradycji i podstawowych obrzędów. Jest to wyjątkowa lekcja historii. Istnieje nawet możliwość skosztowania tradycyjnych potraw tatarskich i poznać osobiście gościnność Tatarów. Kolejnym miastem godnym uwagi jest Sandomierz, w którym piękna odsłona architektury robi ogromne wrażenie.

Zamość, Kazimierz Dolny i Bieszczady

Udając się do Zamościa obowiązkowym punktem jest ratusz ze schodami, ale nie takimi zwykłymi. Ich wyjątkowość potwierdza fakt, że turyści często robią sobie na nich zdjęcia pamiątkowe. Zamek i kolorowe kamienice również mają w sobie mnóstwo uroku. Dzieci i młodzież z pewnością zainteresują się atrakcjami militarnymi. Panorama Kazimierza Dolnego i Wisły są najlepiej widoczne z Góry Trzech Krzyży, dlatego od tego miejsca powinno się rozpocząć zwiedzanie. Kolejne kroki powinno się skierować do ruin zamków i wyjątkowych kamienic. Osoby lubiące miejsca tajemnicze docenią wyjątkowość Bieszczad. Można tam delektować się niczym niezmąconą ciszą i spokojem. Dla wielu jest to raj na ziemi. Kierując się na wschód Polski można wybrać się do Pałacu Branickich w Białymstoku oraz Biebrzańskiego Parku Narodowego. Ponadto na uwagę zasługują słynna stadnina koni w Janowie Podhalańskim i Piramida w Rapie.

Podobne artykuły