Co warto zwiedzić w centralnej Polsce?

Informacje z Polski

31-05-2021

W Polsce odnajdziemy całe mnóstwo ciekawych miejsc godnych odwiedzenia. Wiele osób szczególnie chętnie wyjeżdża nad morze, w góry lub nad mazurskie jeziora, ale należy zaznaczyć, że piękne miejsca dostępne są również w centralnej części naszego kraju. Co więc warto zobaczyć w centrum Polski? Oto kilka interesujących propozycji.

Pałac w Nieborowie i Park romantyczny w Arkadii

W Nieborowie znajduje się pałac Radziwiłłów, który otoczony jest przepięknym barokowym ogrodem. W położonej nieopodal Arkadii możemy natomiast podziwiać Ogród Romantyczny Heleny Radziwiłłowej, który został stworzony w stylu angielskim. Ogrody w Nieborowie i Arkadii to wręcz idealne miejsca na spacer i to o każdej porze roku. Wiele osób uważa, ze można poczuć się w nich jak w prawdziwej bajce. To naprawdę malownicze i magiczne miejsca, które warto odwiedzić.

Co warto zwiedzić w centralnej Polsce?

Niebieskie Źródła w Tomaszowie Mazowieckim

Na spacer warto wybrać się także do krajobrazowego rezerwatu przyrody Niebieskie Źródła, który znajduje się w Tomaszowie Mazowieckim w dolinie rzeki Pilicy. Oprócz malowniczych źródeł krasowych posiadających błękitne zabarwienie możemy zobaczyć tu wiele ciekawych gatunków ryb, płazów i gadów. Dostępna jest tu także specjalna ścieżka edukacyjna. W niedalekim sąsiedztwie rezerwatu znajduje się natomiast godny odwiedzenia skansen poświęcony rzece Pilicy.

Dolina skrzatów w Chociszewie

Jeżeli fascynują nas mistyczne stworzenia i dobre duszki i chcielibyśmy zobaczyć miniaturowe domki to z całą pewnością warto wybrać się do Doliny Skrzatów w Chociszewie. W tym Parku Skrzacich Opowieści, Figur i Ekspozycji możemy przeżyć wspaniałą przygodę, odkryć niesamowity świat natury i na chwilę oderwać się od codzienności.

Arboretum SGGW w Rogowie

Niedaleko Łodzi w Rogowie znajduje się jedno z najbogatszych i najcenniejszych arboretów w Europie. Odnajdziemy tu nie tylko ciszę i spokój, ale także bogatą kolekcje drzew, krzewów i kwiatów, które posiadają niesamowite barwy i zapachy. Śpiew ptaków, widok kolorowych kwiatów oraz zieleni drzew to często to, czego potrzeba nam do prawdziwego odpoczynku i relaksu.

Podobne artykuły